اینترکام هوشمند چیست؟

اینترکام هوشمند چیست

فهرست مطالب

معرفی اینترکام هوشمند

اینترکام هوشمند وسیله ای است که راحتی و امنیت را به خانه شما می آورد. این وسیله به شما کمک می کند تا همیشه نظاره گر اطرافتان باشید. اینترکام به کمک وای فای به تلفن هوشمند شما متصل می شود. از این رو شما را قادر می سازد تا تنها با کمک یک برنامه، افراد خارج از ساختمان را ببینید و با آنها ارتباط برقرار کنید. در این مقاله از اینترکام هوشمند بیشتر خواهیم گفت. همراه ما بمانید.

صفر تا صد با اینترکام هوشمند

 

صفر تا صد با اینترکام هوشمند

همه ما در موقعیتی قرار گرفته ایم که باز کردن درب خانه در آن موقعیت دشوار و یا غیرممکن بوده باشد. به عنوان مثال شرایطی را در نظر بگیرید که شما در خانه نبوده اید اما یکی از اعضای خانواده شما از شما خواسته است تا درب را به روی او باز نمایید. در گذشته این عمل غیر ممکن بود اما در حال حاضر و با استفاده از اینترکام هوشمند دیگر انجام این کار غیرممکن نیست. کافی است وارد برنامه شده و با فشردن یک دکمه درب را به روی عزیزتان باز کنید.

[av_button label=’خرید اینترکام هوشمند’ icon_select=’yes’ icon=’ue859′ font=’entypo-fontello’ link=’product_cat,1336′ link_target=’_blank’ size=’large’ position=’center’ label_display=” title_attr=” color_options=’color_options_advanced’ color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ btn_color_bg=’custom’ btn_custom_grad_direction=’vertical’ btn_custom_grad_1=’#000000′ btn_custom_grad_2=’#ffffff’ btn_custom_grad_3=” btn_custom_grad_opacity=’0.7′ btn_custom_bg=’#a30000′ btn_color_bg_hover=’theme-color-highlight’ btn_custom_bg_hover=’#444444′ btn_color_font=’theme-color’ btn_custom_font=’#ffffff’ btn_color_font_hover=’white’ btn_custom_font_hover=’#ffffff’ border=” border_width=” border_width_sync=’true’ border_color=” border_radius=” border_radius_sync=’true’ box_shadow=” box_shadow_style=’0px,0px,0px,0px’ box_shadow_color=” hover_opacity=” sonar_effect_effect=” sonar_effect_color=” sonar_effect_duration=’1′ sonar_effect_scale=” sonar_effect_opac=’0.5′ id=” custom_class=” template_class=” av_uid=’av-3qsyzw’ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=”]

کاربرد اینترکام

در گذشته چیزی بعنوان اینترکام دیجیتال وجود نداشت و این وسیله به صورت آنالوگ ساخته و مورد استفاده قرار می‌گرفت. در حالت آنالوگ امکان ارائه تصویر و صدا بصورت همزمان وجود ندارد. اما امروزه به دلیل استفاده از گوشی های هوشمند و اتصالات داخلی آنها که به صورت دیجیتال می‌باشد، می‌توان سیگنال های ویدیویی را همراه با صدا دریافت کرد. گفتنی است که در حال حاضر استفاده از اتصالات دیجیتال باعث شده تا برد این سیستم ها تا حد زیادی افزایش پیدا کند و این وسیله محدوده وسیع تری را برای ایجاد ارتباط پیدا کند. ساختمان های مسکونی، ساختمان های تجاری، هتل های بزرگ، رستوران ها، مکان های فرهنگی مثل موزه ها و نمایشگاه های بزرگ و… از جمله اماکنی هستند که از چنین سیستم هوشمندی بهره می برند.

همچنین امروزه استفاده از دوربین داخلی به عنوان یک ویژگی در سیستم های اینترکام، رایج گشته است. این دوربین ها دامنه کنترل را وسیع کرده و به افزایش امنیت محیط کمک می‌کنند. به عنوان مثال در مدارس، شرکت‌ها، انبارها و… می شود این وسیله را به کار گرفت و با استفاده از قابلیت های صوتی و تصویری آن افراد را شناسایی و کنترل کرد.

به عنوان مثال در انبارها یک اپراتور میتواند کنترل بخش های مختلف را به عهده گرفته و افراد را شناسایی کند و تنها در صورت شناسایی به آنها اجازه ورود و دسترسی به بخش های مختلف را بدهد. یا اگر فردی در محیط اختلال ایجاد کرد و یا اپراتور به حضور او شک داشت با استفاده از این قابلیت میتوان او را به سرعت شناسایی و از محیط دور کرد.

لازم به ذکر است که سیستم های اینترکام در حال حاضر علاوه بر اماکن مختلف می‌توانند در وسایل نقلیه از جمله هواپیما، قطار، اتوبوس و حتی ماشین های جنگی نیز نصب شوند و مورد استفاده قرار گیرند.

خلاصه اینکه:

  • اینترکام یک وسیله مفید است.
  • در مکان های مختلف و متنوعی از جمله ساختمان های مسکونی، ساختمان های تجاری، رویدادهای ورزشی، هتل های بزرگ، کنسرت ها و… قابل استفاده می باشد.
  • خبرنگاران، گزارشگران، اپراتورها، مالکین ساختمان های مسکونی، نگهبانان و… از جمله افرادی هستند که از این وسیله بیشترین بهره را می برند.
  • ایجاد ارتباط بهتر، امنیت بیشتر و کنترل بهینه تر از جمله مزایای استفاده از اینترکام هوشمند هستند.

انواع اینترکام های هوشمند

انواع اینترکام های هوشمند

چند نوع اینترکام هوشمند وجود دارد؟

اینترکام دو زیر گروه دارد: با سیم یا سیمی و بی سیم

اینترکام سیمی یا با سیم

سیستم با سیم اینترکام به سیستمی گفته می شود که در واحد های مسکونی، تجاری و اداری مورد استفاده قرار می گیرد. در این سیستم برای وصل کردن دستگاه بیرونی به بخش داخلی از سیم استفاده می شود به همین دلیل به آن اینترکام با سیم می گویند. گفتنی است که سیستم با سیم به کابل کشی نیاز دارد و به همین دلیل نصب و نگهداری و تعمیر آن، هم هزینه بیشتری دارد و هم زمان بر است.

اینترکام بی سیم

سیستم بی سیم اینترکام به سیستمی گفته می شود که وایرلس بوده و برای وصل کردن دستگاه بیرونی به بخش داخلی از سیم استفاده نمی کند. این وسیله با کمک امواج اینترنت کار می کند.

اینترکام داخلی

اینترکام داخلی وسیله ای است که درون ساختمان نصب می شود و با استفاده از آن می توان ورود و خروج اعضا به خانه را کنترل کرد. با استفاده از این وسیله می توان امنیت منزل را تا حد زیادی تامین نمود.

اینترکام بیرونی

اینترکام بیرونی در خارج از ساختمان کار گذاشته می شود و به وسیله آن از خارج با محیط داخل ارتباط برقرار می کنند.

شیوه کار با اینترکام هوشمند تصویری چگونه است؟

این وسیله به اینترنت فضای مورد نظر متصل شده و به راحتی به تلفن هوشمند شما وصل می شود. بنابراین شما می توانید مهمانانتان و یا هر کسی که پشت درب قرار دارد را به راحتی از طریق تاچ پنل اینترکام و یا اپلیکیشن موبایل مشاهده کرده و با آنها ارتباط برقرار کنید.

گفتنی است که این وسیله می تواند به سیستم امنیتی همچون سنسورهای امنیتی و دوربین های تحت شبکه و نیز تلفن همراه و تبلت وصل شود.

طریقه نصب و راه اندازی اینترکام هوشمند:

برای نصب و راه اندازی اینترکام هوشمند باید بین پنل داخلی و بیرونی از طریق کابل شبکه ارتباط برقرار کرد که به طور کل در یک نقطه که همان سوئیچ شبکه است، متمرکز شود. سپس از طریق کانفیگ تجهیزات ارتباط به صورت کاملا یکپارچه ایجاد شود.

اینترکام موبایلی یا متحرک

نوعی اینترکام هوشمند وجود دارد که قابل حمل بوده و به اینترکام موبایلی یا متحرک معروف است و میشود آن را حمل و جا به جا نمود. معمولا گزارشگران و تیم های خبری از اینترکام موبایلی استفاده می کنند. با استفاده از این وسیله افراد می توانند راحت تر با هم ارتباط بگیرند. در سینماها، همایش ها، کنسرت ها و نمایشگاه ها و… میتوان از این وسیله قابل حمل استفاده کرد.

هدست

هدست نوعی اینترکام موبایلی است و از قابلیت حمل و نقل و جابه جایی برخوردار است. با کمک هدست ها می توان با ایستگاه مخابره ساختمان نوعی اتصال دائمی برقرار نمود. میکروفون، گوشی همراه، هدفون و… اجزای مختلف هدست را تشکیل می دهند. هدست را در گوش قرار داده و با کمک آن می شود با یک یا چند اپراتور در ارتباط بود. کنسرت ها، سالن های سینما، همایش ها و… از جمله موقعیت هایی هستند که برای ایجاد کنترل و امنیت بیشتر در آنها از هدست استفاده می شود.

پیجر

پیجر نیز نوعی اینترکام موبایلی است، که معمولا به واسطه یک رابط که بر روی کمر نصب می گردد، میتوان با آن ارتباط برقرار نمود. این وسیله با ارسال سیگنال نشان می دهد که فردی در سمت دیگر خواهان شروع یک مکالمه است. به واسطه پیجرها، هم میشود صحبت های طرف مقابل را شنید و هم می شود جوابیه ارسال کرد. پیجر و هدست ها از برق و باتری به عنوان منبع تغذیه بهره می برند. همچنین بوسترها یا تقویت کننده ها نیز از دیگر اجزای اصلی سیستم های اینترکام به حساب می آیند.

امکانات و مزایای استفاده از اینترکام هوشمند

امکانات و مزایای استفاده از اینترکام هوشمند

1- شما همیشه میدانید که در اطرافتان چه خبر است

 این وسیله به تلفن هوشمند وصل می گردد. تلفن هوشمند همیشه همراهتان است. با استفاده از آن می توانید اطراف را کنترل کرده و اوضاع را تحت نظر داشته باشید.

2- بازدید کننده را از دست نمی دهید

گاهی ممکن است فردی به درب منزلتان مراجعه کند اما شما بیرون از منزل بوده باشید و به همین دلیل نتوانید درب را باز کنید. در زمان گذشته، در صورت وقوع چنین اتفاقی، احتمالا کسی که به درب خانه تان مراجعه کرده بود را از دست می دادید و حتی از آمدن او به درب منزل باخبر نمی شدید. اما در روزگار فعلی، تلفن هوشمند، وقایع را ضبط می کند و شما می توانید بازدیدکنندگان را ببینید و در صورت نیاز با آنها تماس بگیرید.

3- فرقی ندارد کجا هستید، می توانید با افرادی که به درب منزل مراجعه می کنند ارتباط برقرار کنید

دیگر لازم نیست تا حتما از خانه با اطرافیان ارتباط بگیرید. اینترکام هوشمند به شما کمک می کند تا وقتی خارج از منزل هستید افراد را ببینید، با آنها صحبت کنید، وضعیت خودتان را برای آنها شرح دهید. به عنوان مثال ممکن است پستچی برای شما یک بسته پستی آورده باشد. دیگر لازم نیست تا برای دریافت این بسته روزها در منزل منتظر بمانید. میتوانید این شرایط را با تلفن هوشمند کنترل کنید. اگر در خانه نیستید می توانید شرایط را برای پستچی شرح داده و از او بخواهید تا بعدا برگردد و بسته را تحویل دهد.

4- باز کردن قفل در از راه دور

تا صد سال پیش کمتر کسی فکر می کرد که می شود در روزگار آینده قفل در را از راه دور باز کرد. اما این اتفاق در حال حاضر ممکن است. با استفاده از اینترکام هوشمند میتوانید به راحتی این قضیه را مدیریت و کنترل نمایید. به عنوان مثال در نظر بگیرید که یکی از اعضای خانواده شما فراموش کرده و کلید درب را با خودش به همراه نبرده، در چنین شرایطی شما نیز خارج از منزل هستید. با این حال چاره چیست؟ اینترکام هوشمند با قابلیت باز کردن درب از طریق اپلیکیشن موبایل، رمز عبور، کارت RFID، و حتی اثر انگشت و تشخیص چهره، این مشکل را از سر راه برداشته است.

5- این وسیله امنیت را تا حد زیادی فراهم می کند

شرایطی را در نظر بگیرید که در آن شما دقیقا نمی دانید که چه کسی جلوی درب ساختمان قرار دارد. در این صورت ممکن است درب را به روی هر کسی باز کنید. اما با وجود اینترکام شما می توانید قبل از باز کردن در، جلوی ساختمان را ببینید. بدیهی است که در این شرایط امنیت ساختمان و امنیت خود شما نیز تا حد زیادی تامین خواهد بود.

6- شما می توانید از فاصله خیلی دور با یک یا چند نفر در ارتباط باشید

استفاده از اینترکام سابقه طولانی دارد. پوشش تلویزیونی مسابقات ورزشی و سایر رویدادهای مشابه اولین تجربه های استفاده از این سیستم بودند. اینترکام خیلی زود مورد استقبال قرار گرفت. چون افراد می توانستند با استفاده از آن از فواصل خیلی دور با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. و کمتر محدودیتی در این زمینه برای آنها وجود داشت.

Voice over Internet Protocol چیست؟

تلفن های VOIP

تلفن های VOIP

Voice over Internet Protocol یا voip یک نوع تلفن اینترنتی است که به افراد کمک می کند تا با استفاده از اینترنت مکالمه تلفنی برقرار کنند. فرق این تلفن ها با تلفن های سنتی در این است که در voip به جای سیم از فناوری دیجیتال استفاده می شود. در این فناوری صدا با کمک بسته های اطلاعاتی ip و اینترنت ارسال می شود.

شبکه سازمان ها، شبکه های کابلی، شبکه های عمومی، خصوصی و… از جمله شبکه هایی هستند که voip را پشتیبانی می کنند.

مزیت های استفاده از voip چیست؟

  • میتوان به صورت همزمان با چند نفر صحبت کرد

Voip با استفاده از اینترنت کار می کند. از اینرو استفاده کردن از آن محدودیت خاصی ندارد. کافی است افراد به اینترنت متصل باشند. Voip امکان مکالمه گسترده را فراهم می کند.

  • در زمان اتصال می توان هر داده ای را منتقل نمود

Voip تنها صدا را انتقال نمی دهد بلکه ویدیو، تصویر و هر فایل دیگری را میتوان با استفاده از آن انتقال داد.

  • سرعت بالایی دارد

چنانچه مبنای خطوط تلفن فیبر نوری باشد با استفاده از voip ، ارسال و دریافت اطلاعات با سرعتی برابر با 60 گیگابایت در ثانیه منتقل خواهد شد. و این آیتم برای هر دو طرف رقمی معادل با 120 kbps خواهد بود.

اینترکام هوشمند

نتیجه گیری

اینترکام هوشمند وسیله ای است که راحتی و امنیت را برای شما فراهم می کند. این وسیله به شما کمک می کند تا همیشه نظاره گر اطرافتان باشید. با وجود سیستم اینترکام دیگر لازم نیست تا حتما از خانه با اطرافیان ارتباط بگیرید. این وسیله به شما کمک می کند تا وقتی خارج از منزل هستید افراد را ببینید، با کیفیت صدای بسیار بالا با آنها صحبت کنید و وضعیت خودتان را برای آنها شرح دهید. در واقع با این تکنولوژی ارتباطی امن و فراگیر از هر جای دنیا با فضای مورد نظرتان برقرار کنید.

همچنین با اتصال سیستم های امنیتی نظیر سنسورها و دوربین های تحت شبکه، فضای مورد نظرتان را از هر لحاظ ایمن کنید.

این تکنولوژی ما را قادر می سازد تا مدل های ارتباطی متنوعی به لحاظ سطح دسترسی، خدمات متنوع نظیر شارژ اعتباری اعضا به ویژه برای ساختمان های بلندمرتبه، هتل ها، مراکز اداری و امنیتی ایجاد کرد. ایجاد ارتباط بهتر، امنیت بیشتر و کنترل بهینه تر از جمله مزایای استفاده از سیستم اینترکام هستند.

[av_button_big label=’خرید اینترکام هوشمند’ description_pos=” icon_select=’yes-right-icon’ icon=’ue859′ font=’entypo-fontello’ link=’product_cat,1336′ link_target=’_blank’ title_attr=” color=’custom’ btn_custom_grad_direction=’vertical’ btn_custom_grad_1=’#000000′ btn_custom_grad_2=’#ffffff’ btn_custom_grad_3=” btn_custom_grad_opacity=’0.7′ custom_bg=’#a30000′ color_hover=’theme-color-highlight’ custom_bg_hover=’#444444′ color_font=’theme-color’ custom_font=’#ffffff’ color_font_hover=’white’ custom_font_hover=’#ffffff’ border=” border_width=” border_width_sync=’true’ border_color=” border_radius=” border_radius_sync=’true’ box_shadow=” box_shadow_style=’0px,0px,0px,0px’ box_shadow_color=” hover_opacity=” sonar_effect_effect=” sonar_effect_color=” sonar_effect_duration=’1′ sonar_effect_scale=” sonar_effect_opac=’0.5′ id=” custom_class=” template_class=” av_uid=’av-wsefl8′ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=”][/av_button_big]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *