اپلیکیشن خانه هوشمند | نرم افزار خانه هوشمند

اپلیکیشن یا نرم افزار خانه هوشمند یکی از جذاب ترین برنامه هایی است که به احتمال زیاد در آینده نزدیک شاهد استفاده گسترده از آن در سطح جهان باشیم. البته همین الان در خیلی از کشورها شاهد این هستیم که خانه های هوشمند با استقبال زیادی مواجه شده است.

خانه های هوشمند به این صورت است که شما کنترل لوازم و وسایل خانه خود را با استفاده از گوشی یا تبلت خود خواهید داشت. برخی ‌ها تصور می‌کنند منظور از خانه هوشمند، استفاده کردن از ربات ها است! البته می توان این تعریف را هم برای خانه هوشمند در نظر گرفت اما منظور از یک خانه هوشمند در حال حاضر آن است که شما بتوانید ابزارها و وسایل خانه خود را با استفاده از اینترنت گوشی یا تبلت، مدیریت کنید.

شاید تا چند سال پیش چنین ایده ای، رویایی محسوب می ‌شد. اما امروزه با استفاده از بستر اینترنت، شما به راحتی می توانید تمام وسایل و لوازم خانگی خود را با استفاده از تجهیزات هوشمند، از راه دور مدیریت کنید. در یک خانه هوشمند وسایل خانه از طریق اینترنت یا حتی از طریق تلفن و پیامک، قابلیت ارتباط و کنترل دارند.

کاربرد اپلیکیشن خانه هوشمند

مهمترین ویژگی و کاربرد خانه های هوشمند، ارسال و یا دریافت اطلاعات مختلف وسایل خانه است. مثلا اگر شما برخی از وسایل مهم خانه مانند رادیاتورها یا اسپلیت و تجهیزات روشنایی را خاموش نکرده اید، می توانید با استفاده از چند دستور ساده، سیستم های گرمایشی، سرمایشی، لامپ ها و … را کنترل و مدیریت کنید. 

اما شاید جذاب ترین ویژگی‌ خانه های هوشمند این باشد که شما می توانید با استفاده از ابزارهایی که در اختیار دارید برای فعالیت وسایل خانه زمان بندی داشته باشید. یعنی زمان کار آنها را تنظیم کنید.

کنترل وسایل خانه از دور با اپلیکیشن خانه هوشمند

امکانات نرم افزار خانه هوشمند

مهمترین ویژگی و کاربرد خانه های هوشمند، ارسال و یا دریافت اطلاعات مختلف وسایل خانه است. مثلا اگر شما برخی از وسایل مهم خانه مانند رادیاتورها یا اسپلیت و تجهیزات روشنایی را خاموش نکرده اید، می توانید با استفاده از چند دستور ساده، سیستم های گرمایشی، سرمایشی، لامپ ها و … را کنترل و مدیریت کنید. 

اما شاید جذاب ترین ویژگی‌ خانه های هوشمند این باشد که شما می توانید با استفاده از ابزارهایی که در اختیار دارید برای فعالیت وسایل خانه زمان بندی داشته باشید. یعنی زمان کار آنها را تنظیم کنید.

قاعدتاً استفاده از اپلیکیشن خانه هوشمند سبب می شود تا شما از اتلاف انرژی و مصرف بیش از حد آن جلوگیری کنید. فرض کنید که یکی از وسایل خود را در خانه روشن نگه داشته اید و این وسیله در حال استفاده کردن از انرژی است. شما هم توانایی یا وقت برگشت به خانه و خاموش کردن آن را ندارید. با استفاده از برنامه خانه هوشمند به راحتی می توانید این دستگاه را خاموش کنید تا در مصرف هزینه های خود صرفه جویی کنید.

ویژگی های اصلی اپلیکیشن خانه هوشمند

نرم افزار خانه هوشمند باعث شده است شما کنترل وسایل خانه را هنگامی که در خانه نیستید، در اختیار داشته باشید. این سیستم شامل کنترل کننده های مرکزی است که اطلاعات را از وسایل دریافت کرده و به نرم ‌افزار ارائه می دهد. همچنین پروتکل های ارتباطی در نرم‌افزار خانه هوشمند به خوبی تعبیه و تعریف شده است. رابط های کاربری ابزارهایی هستند که شما به عنوان یک کاربر و مجری به راحتی و با استفاده از نرم افزار خانه هوشمند می توانید با وسایل خانه در ارتباط باشید و دستورات لازم را ارسال کنید. در واقع این ابزارها، ریموت های کنترل کننده هوشمند محسوب می شوند. حال به توضیح ویژگی های اصلی نرم افزار خانه هوشمند می پردازیم.

اضافه کردن تجهیزات به اپلیکیشن

شما می توانید به راحتی همه وسایل خانه که امکان وصل شدن به این نرم افزار را دارند، به آن وصل کنید. این قابلیت برای این نرم افزار تعریف شده است.

تعریف زمانبندی برای تجهیزات

به طور مثال شما می توانید مشخص کنید تا ماشین لباسشویی چه ساعتی شروع به فعالیت کند و پس از گذشت ۱۰ دقیقه، ماشین لباسشویی فعالیت خود را تمام کند. این ویژگی را شما می توانید از محیط کار و خارج از منزل تعیین کنید.

آپدیت فریمور تجهیزات

 فریمور، یک نرم افزار یا مجموعه دستورات مرتبط با سخت افزار است که برای ارتقای نرم افزاری تجهیزات هوشمند به کار می رود. از این رو شما قادر خواهید بود متناسب با نیاز خود و اضافه شدن دستگاه ها به راحتی فریمور آن را ارتقا داده و به روز رسانی کنید.

کنترل وسایل خانه از دور با نرم افزار خانه هوشمند

کنترل و مدیریت تجهیزات

به راحتی می توانید تجهیزات و وسایل مختلف را از طریق این نرم افزار و بر بستر اینترنت کنترل و مدیریت کنید.

قابلیت ادیت نام تجهیزات و دسته بندی اتاق ها

از دیگر قابلیت های مهم نرم افزار خانه هوشمند دسته بندی اتاق ها و تغییر نام تجهیزات است. این قابلیت شما را در کنترل کردن آنها یاری می کند.

تعریف سناریوهای متنوع برای تجهیزات

شما قادر خواهید برای تجهیزات و وسایل خود، یک سناریو تعریف کنید تا وسایل، مطابق با آن سناریو، فعالیت داشته باشند. مثلا سیستم های روشنایی از ساعت خاصی به بعد، فعالیت داشته باشند و در ساعت خاصی هم خاموش شوند!

تعریف چند عضو و نوع دسترسی

نرم افزار خانه هوشمند چند کاربره است. یعنی می توانید تمام افراد خانواده را در آن عضو کنید تا قابلیت کنترل و دسترسی برای تجهیزات را داشته باشند. حتی می توان سطح دسترسی به تجهیزات را برای افراد مختلف عضو تعریف کرد.

اینترنت اشیا و نرم افزار خانه هوشمند در آینده ای نزدیک همه گیر خواهد شد. از این رو توصیه می کنیم برای استفاده از قابلیت های آن و از همه مهمتر صرفه جویی در زمان، انرژی و هزینه، این تکنولوژی جذاب و خلاقانه را استفاده کنید.

دانلود اپلیکیشن های خانه هوشمند

دانلود اپلیکیشن Tuya Smart

اپلیکیشن خانه هوشمند Tuya Smart

دانلود اپلیکیشن Tuya Smart Hub

اپلیکیشن خانه هوشمند Tuya Smart

دانلود اپلیکیشن Smart Life

اپلیکیشن خانه هوشمند Smart Life

دانلود اپلیکیشن Orvibo Home

دانلود اپلیکیشن Geeklink Smart

دانلود اپلیکیشن Luxsmart

دانلود اپلیکیشن Hogar Pro

دانلود اپلیکیشن Hogar Pro

دانلود اپلیکیشن BAS-IP

اپلیکیشن خانه هوشمند BAS-IP

دانلود اپلیکیشن BAS-IP Intercom

اپلیکیشن خانه هوشمند BAS-IP Intercom

دانلود اپلیکیشن BAS-IP UKEY

اپلیکیشن خانه هوشمند BAS-IP UKEY

دانلود اپلیکیشن Zipato

اپلیکیشن خانه هوشمند Zipato

دانلود اپلیکیشن My Zipato

اپلیکیشن خانه هوشمند My Zipato

دانلود اپلیکیشن Akuvox VBell

اپلیکیشن خانه هوشمند Akuvox VBell

دانلود اپلیکیشن Interra

اپلیکیشن خانه هوشمند Interra

دانلود اپلیکیشن InterraPro

اپلیکیشن خانه هوشمند InterraPro

دانلود اپلیکیشن Fibaro

اپلیکیشن خانه هوشمند Fibaro

دانلود اپلیکیشن IFTTT

اپلیکیشن IFTTT