در حال بارگزاری...

پروژه هوشمندسازی مجتمع مسکونی عدالت ۱/۱۰۰

پروژه هوشمندسازی مجتمع مسکونی عدالت ۱/۱۰۰

خانه هوشمند

پروژه هوشمندسازی مجتمع مسکونی عدالت ۱/۱۰۰ یکی از پروژه‌ های هوشمندسازی شرکت خانه هوشمند کاسپین می باشد که در سال ۱۳۹۶ اجرا شد. این پروژه در بلوار ناهارخوران شهر گرگان واقع شده است.

روند اجرای پروژه

دستگاه های لوکس هوشمند مورد استفاده در این پروژه ؛ سیستم هوشمند روشنایی ، سیستم های امنیتی شامل سنسور درب و پنجره و دوربین های مدار بسته بی سیم هوشمند ، سیستم کنترل پرده برقی ، سیستم پایش ادوات سرمایشی گرمایشی ، نورپردازی موزیکال به صورت نور مخفی و کاملا هوشمند و کنترل تجهیزات صوتی و تصویری است. همچنین این پروژه شامل کنترل کننده مرکزی هوشمند و پنل موسیقی ۷ اینچ می باشد که علاوه بر اینکه مدیریت و پایش تجهیزات هوشمند را بر عهده دارد ، به عنوان یک سینمای خانگی و سیستم صوتی و پنل موسیقی پیشرفته با چهار اسپیکر سقفی فریملس استریو در بخش TV Room و پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

پروژه هوشمندسازی مجتمع مسکونی عدالت 1/100

 

هوشمندسازی این پروژه با استفاده از برند بی سیم و معتبر اروپایی ZIPATO تحت پروتکل محبوب Z-Wave بوده که کلید های لمسی فول هوشمند چهار پل و دو پل از برند MCOHome روشنایی کل واحد شامل نشیمن ، پذیرایی ، آشپزخانه ، اتاق خواب مستر ، اتاق کار و اتاق کودک همچنین سرویس بهداشتی و جکوزی را بر عهده دارد. به علاوه درب‌ های ورودی واحد ها دارای سنسور امنیتی هوشمند درب و ورودی واحد ها و نیز محیط داخلی و اتاق کودک شامل دوربین های بی سیم هوشمند برند شیائومی است. کلید پرده از برند Nestech استفاده شده که کنترل باز و بسته شدن پرده پذیرایی را بر عهده دارد. همچنین تجهیزات سرمایش و گرمایش کل واحد از طریق ماژول های هوشمند ZIPATO مدیریت شده و پایش دما و رطوبت محیط به صورت آنلاین صورت می گیرد. و به وسیله کنترلر IR کل تجهیزات صوتی و تصویری نظیر تلویزیون ، رسیور ، ست آپ باکس و دی وی دی پلیر (DVD Player) واحد تحت کنترل شبکه هوشمند قرار گرفته است.

 

پروژه هوشمندسازی مجتمع مسکونی عدالت 1/100

 

سیستم رقص نور شامل یک درایور هوشمند می باشد که وظیفه کنترل ریسه دیجیتال نوری را بر عهده دارد. ضمنا یک پنل موسیقی دیواری مدل ۸۶A نیز برای جکوزی پیاده سازی شد که شامل پخش موزیک استریو HiFi از طریق بلوتوث ، فلش و micro sd Card نیز می باشد.

 

پروژه هوشمندسازی مجتمع مسکونی عدالت 1/100

 

پنل مرکزی هوشمند و اسپیکرهای سقفی HiFi 2Way مورد استفاده در این پروژه از برند معتبر Yuzhuan می باشد.

نیز مضاف بر موارد فوق الذکر ، تمامی پریز ها به وسیله پریز های لوکس روی شیشه ترک با دیگر کلید های هوشمند ست شده اند.

 

پروژه هوشمندسازی - کلید لمسی

 

پروتکل ارتباطی و برنامه نویسی

ماژول های هوشمند این پروژه تحت پروتکل ارتباطی هوشمند Z-Wave است که به صورت وایرلس بوده و توسط اپ خانه هوشمند اجرا شده بر روی پنل مرکزی و گوشی هوشمند کنترل و مدیریت می شود. همچنین سناریو های گوناگون آسایشی و امنیتی بر اساس نیاز کارفرما بر روی اپلیکیشن خانه هوشمند زیپاتو پیاده سازی و اجرا گردید.

 

جزییات پروژه هوشمندسازی مجتمع مسکونی عدالت ۱/۱۰۰ :

نام پروژه : مجتمع مسکونی عدالت ۱/۱۰۰

کارفرمای پروژه : جناب آقای دکتر بهادریان

مکان پروژه : بلوار ناهار خوران – گرگان – گلستان

برند مورد استفاده در پروژه :  ZIPATO , MCOHOME , NESTECH , YUZHUAN , MI

پروتکل ارتباطی : Wireless , Z-WAVE , WiFi

سال اجرای پروژه : ۱۳۹۶